×
<
>

Bar – studio Krymská

Nový bar v Krymské ulici se vyznačuje syrovou scénickou atmosférou a disponuje univerzálním prostorem pro drobné kulturní akce.

Bar je součástí spodního podlaží činžovního domu vklíněného mezi Francouzskou a Krymskou ulici. Fasádu parteru do ulice Krymská jsme se rozhodli pojednat současně. Vrata bývalé autodílny nahrazujeme celoproskleným zasklením se vstupními dveřmi. Výměna starého trojdílného okna za bezrámové zasklení podtrhuje silnější propojení s ulicí Krymská.

Vnitřní prostor je rozdělen na tři hlavní provozní části. Vstupní část s malým pódiem a kavárenským posezením je propojena dlouhým barovým pultem s centrální částí. Ve středu dispozice je volný prostor s možností promítání, bar, toalety a zázemí. Zadní část má sloužit jako oddělený soukromý klub.

Cílem zadání bylo vytvořit dostatečně univerzální prostor pro drobné kulturní akce s kvalitním technickým zázemím (autorská čtení, koncerty, výstavy apod.).

Nejdůležitějším prvkem úprav je proto nová akustická konstrukce podhledu z pěnových pyramid sjednocující složitý prostor základním modulem. Tento podhled tvoří páteřní platformu pro technologii (zásuvky, audio, promítání, osvětlení) a další pomocné konstrukce, např. kolejnice pro dělící závěsy. V místech, kde to provoz dovoluje, necháváme vyniknout staré zdivo domu v režném provedení, ostatní plochy sjednocujeme neutrální cementovou stěrkou.

Tmavé stěrky na podlaze a stěnách, akustický podhled a černé závěsy jsou dále doplněny o autorský nábytek ze surové oceli. Použité materiály a povrchy vytvářejí specifickou scénickou atmosféru, která odpovídá kulturnímu zaměření nově vznikajícího podniku.

  1. Místo: Praha - Vršovice
  2. Autoři: Papundekl architekti
  3. Klient:  soukromý
  4. Spolupráce: Barbora Novotná
  5. Fotografie: Alex Shoots Buildings
  6. Realizace: 2021
  7. Média: Divisare, Archdaily.com, Archiweb.cz, Earch.cz, Youtube.com, TheSpaces.com, Superfuture.com, Stavbaweb.cz,